Kontakta Grillska Eskilstuna

Besöksadress: Kungsgatan 29, 1 tr (ovanför H&M)
Postadress: Box 14631, 630 14 Eskilstuna

Telefonnummer: 016-542 22 60
Epost: eskilstuna@grillska.se

Skolledning

Annalena Gustafsson

Biträdande rektor

anna-lena.gustafsson@grillska.se
016-5422275

Anders Almseger

Biträdande rektor

anders.almseger@grillska.se
016-5512792

Huvudman

Stadsmissionens Skolstiftelse
Telefon: 08-684 230 00
info@stadsmissionensskolstiftelse.se

Lärare

Christoffer Asserstam
Lärare i matematik, mentor EKEKO23B
christoffer.asserstam@grillska.se

Nivin Ato
Lärare i frisörämnen, mentor HVFRS22
nivin.ato@grillska.se
0766773078

Shamiram Benjamin
Lärare i arabiska
shamiram.benjamin@grillska.se

Kajsa Bidemo
Lärare i engelska och svenska, mentor SABET23A
kajsa.bidemo@grillska.se

Veronica Björkman
Lärare i entreprenörskapsämnen, mentor EKEKO22B
veronica.bjorkman@grillska.se

Martin Dahlin
Lärare i svenska och samhällskunskap, mentor EKEKO24A
martin.dahlin@grillska.se

Kristin Fager
Lärare i psykologi, privatjuridik och idrott och hälsa, mentor EKEKO21B
kristin.fager@grillska.se

Johanna Francke

Lärare i matematik och naturkunskap, mentor EKEKO23A
johanna.francke@grillska.se

Julia Grauers
Lärare i historia, mentor SABET23B
julia.grauers@grillska.se

Lina Gustafsson
Lärare i frisörämnen, mentor HVFRS23
lina.gustafsson@grillska.se

Ellenor Hansson
Lärare i matematik och naturkunskap, mentor SABET21A
ellenor.hansson@grillska.se

Charlotte Helgsten
Lärare svenska och filosofi, mentor ESEST22
charlotte.helgsten@grillska.se

Linn Henriksson
Lärare frisörämnen, mentor HVFRS21
linn.henriksson@grillska.se

Felicia Hermansson
Lärare i spanska, engelska och gymnasiearbete, mentor EEDAT20
felicia.hermansson@grillska.se

Jenny Johansson
Lärare i svenska, gymnasiearbete och idrott och hälsa, mentor TEINF21
jenny.johansson@grillska.se
070–4256448

Linnéa Löfving Johansson
Lärare i engelska, svenska och E-sport, mentor EEDAT23
linnea.lofvingjohansson@grillska.se
072 – 4025615

Elina Neüman Falk
Lärare i idrott och hälsa och entreprenörskap, mentor SABET23A
elina.neuman-falk@grillska.se

Jon Jynfors
Lärare i svenska, specialidrott, gymnasiearbete och religion, mentor SABET23B
jon.jynfors@grillska.se

Madeleine Karlsson
Lärare i ledarskap och idrott och hälsa
madelene.karlsson@grillska.se

Magnolia Kvissberg
Lärare i spanska
magnolia.kvissberg@grillska.se

Felix Lange
Lärare i ekonomiämnen, juridikämnen och kriminologi, mentor EKEKO21A
felix.lange@grillska.se

Linda Larsson
Lärare samhällskunskap, internationell ekonomi, svenska och historia, mentor EKO22A
linda.larsson@grillska.se

Johan Lidén
Lärare i engelska och samhällskunskap, skyddsombud
johan.liden@grillska.se

Helena Linde
Lärare i CrossFit, idrottsämnen och pedagogik, mentor SABET22A
helena.linde@grillska.se

Jonny Nilsson
Lärare i samhällskunskap, sociologi, mentor SABET22B
jonny.nilsson@grillska.se

Susan Norrman
Lärare i tyska
susan.norrman@grillska.se

Jani Pokkinen
Lärare i teknikämnen, entreprenörskap, ledarskap och gymnasiearbete, mentor TEINF23
jani.pokkinen@grillska.se

Reynaldo Garcia Quinteros
Lärare i matematik och fysik, mentor TEINF22
reynaldo.garcia.quinteros@grillska.se

Joakim Salomon
Lärare i IT-ämnen, mentor EEDAT22
joakim.salomon@grillska.se

Noman Siddiqui
Lärare i matematik och kemi
noman.siddiqui@grillska.se

Rikard Söderström
Lärare i medieämnen, mentor ESEST21
rikard.soderstrom@grillska.se

Mathias Thorell
Lärare i samhällskunskap, svenska och internationella relationer, mentor SABET21B
mathias.thorell@grillska.se

Sandra Tuvelöv Kling
Lärare i svenska, franska och gymnasiearbete, fackligt ombud LR, mentor EKEKO23B
sandra.tuvelov@grillska.se

Mikael Törnkvist
Lärare i medieämnen, mentor ESEST23
mikael.tornkvist@grillska.se

Gabriella Di Zazzo
Lärare i frisörämnen
gabriella.dizazzo@grillska.se

Mikael Zeidlitz
Lärare i matematik och IT-ämnen, mentor TEINF22
mikael.zeidlitz@grillska.se

Louise Östling Arsenio
Lärare i svenska och engelska, skolbibliotekarie
louise.ostling-arsenio@grillska.se

Elevhälsa och Studie- och yrkesvägledning

Anna Blomberg
Skolsköterska
anna.blomberg@grillska.se
016-5422262

Kristin Janeling
Specialpedagog
kristin.janeling@grillska.se
070-4256457

Ramona Davidsson
Specialpedagog
ramona.davidsson@grillska.se
072-4008660

Samer Wali
Socialpedagog
samer.wali@grillska.se
016-4979850

Anne Löwencrona
Studie- och yrkesvägledare
anne.lowencrona@grillska.se
016-5422272

Cecilia Rados
Studie- och yrkesvägledare för ekonomiprogrammet
cecilia.rados@grillska.se
016-5422276

070-7917094

Ruben Gyllhamn
Elevassistent
ruben.gyllhamn@grillska.se

Gabriel Esentals
Elevassistent
gabriel.esentals@grillska.se

Nikola Sekaric
Elevassistent
nikola.sekaric@grillska.se

Stöd och service

Fadi Acar
Cafévärd & vaktmästare
fadi.acar@grillska.se

Peter Hansen
IT-administratör & Vaktmästare
peter.hansen@grillska.se
016-5422273
070-4256679

Nina Mäyrä
Lokalvårdare
nina.mayra@grillska.se
016-5512784

Camilla Lemon
Lokalvårdare
camilla.lemon@grillska.se
016-5422274

Marie-Louise Viklund
Administratör
marie-louise.viklund@grillska.se

Fakturauppgifter

Här får du som leverantör till Stadsmissionens Skolstiftelse information om vad du bör tänka på inför fakturering. 

Synpunkter

Dina synpunkter är viktiga för oss och bidrar till att vi kan förbättra vår verksamhet och åtgärda brister. 

Personuppgifter

För att kunna ge dig relevant information och återkoppling sparar vi dina personuppgifter och hanterar dem enligt dataskyddsförordningen (GDPR).